مشاوره فردی


مشاوره کودک

این امر برای کودکان عادی است که مشکلات و مسائل گوناگونی را تجربه کند. آنها ممکن است در خانه در مسائلی مانند رفتن توالت، وقت خواب و انجام تکاليف با سایر اعضای خانواده در تعارض با والدین و همسالان باشند که ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند. یک کودک با شرایط جدید، خواسته ها و انتظارات جدیدی مواجه می شود که بالا و پایين های روانی و عاطفی زیادی را همراه با احساساتی نظير غم و اندوه، ترس و خشم را تجربه می کنند. با این حال، این واکنش ها کوتاه مدت هستند و معمولا تاثير قابل ملاحظه ای در زندگی فرزندان ندارند. با این حال، گاهی اوقات واکنش کودک نسبت به فشارهای زندگی ممکن است شدید باشد و تلاش والدین برای کمک به فرزندانش ممکن است ناموفق باشد. واکنش کودکان به شرایط زندگی استرس زا از خفيف و کوتاه مدت تا شدید و طولانی مدت می تواند باشد. هنگامی که یک مشکل کودکی حل و فصل نمی شود یک درمان روان شناختی معقولانه توصيه می شود. درمان به کودکان فرصتی برای شناسایی، بحث و درک مشکلات و توسعه مهارت های لازم برای مقابله ارائه می دهد. درمان همچنين فرصتی را برای کم شدن نگرانی های والدین، آموزش والدین در مورد نيازهای منحصر به فرد کودک خود و کمک به آنها در تامين این نيازها به شيوه ای مناسب و موثر فراهم می کند. در نهایت، مهم است بدانيم که بدون درمان مناسب و درنگ، مشکلات کودک ممکن است شدید و منجر به مشکلات جدی و طولانی مدت شود.

روانشناسان کودک دارای دانش و مهارت های تخصصی هستند که آنها را قادر می سازد تا رفتارهای مشکوک را شناسایی و مداخلات مناسب را طراحی کنند. یک روانشناس آموزش دیده برای کار با کودکان و خانواده ها می تواند برنامه های فردی را که مناسب هر یک از نيازهای خاص کودک است، طراحی کند.

متخصصین مجموعه نیروی تدبیر ایرانیان، علاوه بر مشاوره کودک و والدین،آماده برگزاری دوره های فرزندپروری می باشند تا از این طریق به حل مشکلات خانواده ها و تربیت نسل آینده کشور عزیزمان ایران، گامی موثر بردارند. جهت اطلاع از دوره ها و کارگاههای عمومی (ویژه عموم مردم، سازمانها و موسسات) و تخصصی (ویژه مشاوران و روانشناسان) در حیطه کودک و فرزندپروری با شماره تلفن 88651369-021 تماس حاصل فرمایید.مشاوره نوجوان

نوجوانان در این سن حساس به جز مسائل مربوط به بلوغ جسمی و جنسی با مشکلاتی از قبیل هویت‌یابی اجتماعی، هویت‌یابی جنسی، نحوه ارتباط با والدین و دوستان، داشتن استقلال، گرایش به فضاهای مجازی، نحوه انتخاب رشته تحصیلی و تصمیم‌گیری درباره آینده، اضطراب و افسردگی و … روبرو می‌شوند.روانشناسی نوجوان، نوجوانی را مرحله انتقال از دوران کودکی به بزرگ‌سالی می‌داند که تغییرات جسمی و روحی در این دوران اتفاق می‌افتد و زمانی برای به دست آوردن استقلال و کشف خود است. بسیاری از نوجوانان در این دوره به دلیل تغییرات جسمانی ازجمله بلوغ و مسائل هویت‌یابی و استقلال و … دچار تغییرات رفتاری و فکری عمده‌ای می‌شوند که ارتباط با خانواده آن‌ها را دچار مشکل می‌کند که اگر این مشکل به‌درستی هدایت نشود به زندگی نوجوان خدشه وارد می‌کند. اگر به دنبال اطلاعات دقیق و درستی درباره ویژگی‌های نوجوان خود هستید و درباره نحوه برقراری ارتباط مؤثر دنبال راهکارمی‌گردید؛ روانشناسان و مشاوران نوجوان نیروی تدبیر ایرانیان به شما این خدمات را ارائه می‌دهند.

من کیستم؟ ( شناخت خود از طریق تیپ شناسی شخصیت اینیاگرام) دوران بلوغ ارتباط با خانواده ارتباط با دوستان سلامت روان نوجوانان و فضای مجازی انتخاب رشته دانشگاه و انتخاب شغل جهت اطلاع از دوره ها و کارگاههای عمومی (ویژه عموم مردم، سازمانها و موسسات) و تخصصی (ویژه مشاوران و روانشناسان) در حیطه نوجوان با شماره تلفن 88651369-021 تماس حاصل فرمایید.


مشاوره پیش از ازدواج

ازدواج مهمترین تصمیم در زندگی هر فردی است، پس برای تصمیم گیری و کسب مهارت های لازم نیاز به آموزش دارید. باید بدانید که همسر آینده شما در خانواده ای با افکار، فرهنگ، علایق و تربیتی کاملا متفاوت با شما بزرگ شده است؛ خواه ناخواه بسیاری از معیارها و علایق زندگی او با شما متفاوت است. پس باید بیاموزید که چگونه با وجود این تفاوت ها یک زندگی مشترک موفق بسازید.

مشاورین ما در موسسه نیروی تدبیر ایرانیان، به شما کمک خواهند کرد که با شناخت ویژگی های خود و طرف مقابل، تصمیمی آگاهانه گرفته و زندگی مبتنی بر ارزشها و نه انتظارات را با یکدیگر شروع نماید. ما در این مجموعه با استفاده از رویکردهای نوین و فرامدرن روانشناسی مانند تیپ شناسی شخصیت اینیاگرام، رویکرد مبتنی بر پذیرش و تعهد، رویکرد مبتنی بر تحلیل عملکرد، رویکرد مبتنی بر شفقت، به شما کمک می کنیم مسیر پیش روی خود را بهتر ببینید، با چالش های مسیر آشنا شوید و در نهایت آگاهانه تصمیم بگیرید. بنابراین خدمات ما محدود به آزمون های قبل از ازدواج نمی شود. بلکه ابتدا از طریق روشهای مختلف مانند مصاحبه ، آزمون و ... به ارزیابی پرداخته و سپس یک الی دو جلسه آموزشی نیز خواهیم داشت. در نهایت تصمیم گیری برای ازدواج به عهده شما خواهد بود.

جهت اطلاع از دوره ها و کارگاههای عمومی (ویژه عموم مردم، سازمانها و موسسات) و تخصصی (ویژه مشاوران و روانشناسان) در حیطه مشاوره قبل از ازدواج با شماره تلفن 88651369-021 تماس حاصل فرمایید.مشاوره خانواده و بزرگسال

هر فرد و خانواده‌ای در برهه‌های مختلفی از زمان و زندگی ممکن است با مشکلاتی از قبیل سوگ، طلاق، ازدواج سفید، بیکاری، خیانت، مراقبت از سالمندان، اختلالات روان‌شناختی (اضطراب، وسواس، افسردگی، اختلالات خلقی و ...) روبرو شود. برخورد با هر یک از این شرایط اشاره شده احتیاج به یادگیری مهارت‌های جدیدی است؛ که این مهارت‌ها از طریق خانواده‌درمانی، زوج‌درمانی، روان‌درمانی فردی و گروهی توسط متخصصین روانشناس و مشاور، آموزش داده می‌شود.

دپارتمان مشاوره بزرگسالان نیروی تدبیر ایرانیان، در بخش‌های روان‌درمانی فردی، زوج‌درمانی، خانواده‌درمانی، مشاوره پیش از ازدواج، اختلالات جنسی، روابط زناشویی، طلاق، مشاوره والدین، تشخیص و درمان اختلالات روانی، مشاوره شغلی و ارتقا مهارت‌ها (مهارت اجتماعی، مدیریت خشم و تنظیم هیجانات) با استفاده از متخصصین و روانشناسان مجرب فعالیت می‌کند.

متخصصین ما در این حوزه با برگزاری جلسات مشاوره فردی، گروهی، کارگاههای آموزشی، به افراد کمک می کنند تا با مدیریت افکار و احساسات خود، ارتباط موثری برقرا نمایند و عملکردشان در حوزه های مختلف زندگی شخصی، خانوادگی، شغلی، بین فردی و ... بهبود یابد.

جهت اطلاع از دوره ها و کارگاههای عمومی (ویژه عموم مردم، سازمانها و موسسات) و تخصصی (ویژه مشاوران و روانشناسان) در حیطه خانواده، بزرگسال و اختلالات با شماره تلفن 88651369-021 تماس حاصل فرمایید.مشاوره جنسی

در حیطه مشکلات جنسی، عوامل متعددی از جمله افسردگی، اضطراب، وسواس، اختلالات خوردن، اختلال مصرف مواد و… ،عوامل فیزیکی مانند تغییرات هورمونی، نارسایی قلبی، مصرف داروها و …و عوامل بین فردی مانند عدم ارتباط موثر با همسر، عدم شناخت نیازها و شیوه های تامین نیاز، عدم شناخت احساسات و شیوه ابراز احساس و ... وجود دارد. متخصصین مشاوره جنسی نیروی تدبیر ایرانیان، بدون قضاوت کردن دیگران ابتدا علت مشکلات جنسی را بررسی و جویا می‌شوند. بعد از شناسایی علت مشکل و اختلال جنسی، جهت درمان اقدام می‌کنند. متخصصین مشاوره جنسی ما، در جلسات مشاوره جنسی به شما راهکارهای مقابله با استرس، اضطراب، گناه یا تصویر منفی از بدن خود که باعث ایجاد اختلال جنسی شده است را آموزش می‌دهند و با برگزاری جلسات مشترک با شریک جنسی شما به بهبود ارتباط جنسی و افزایش صمیمیت بین زن و شوهرها کمک کند. گاهی اوقات پشتیبانی و آموزش صحیح در مورد رفتار جنسی، مشکل جنسی شما را برطرف می‌کند. شما در طی این جلسات به راحتی می‌توانید سؤالات جنسی خود را مطرح و پاسخ آن را جویا شوید.مشاوره شغلی

توسعه حرفه ای شما یک فرآیند مادام العمر است که در واقع زمانی آغاز شد که شما متولد شدید. عواملی هستند که بر پیشرفت شغلی شما تاثیر می گذارند، از جمله منافع، توانایی ها، ارزش ها، شخصیت، زمینه و شرایط شما.  مشاوره شغلی یک فرآیند است که به شما کمک می کند تا خود و جهان کار را به منظور تصمیم گیری های حرفه ای، تحصیلی و زندگی، بدانید و درک کنید. توسعه شغلی بیشتر از تصمیم گیری در مورد یک شغلی مهم و کاری است که می خواهید در هنگام تحصیل بدست آورید. توسعه شغلی واقعا فرایندی مادام العمر است، به این معنی که در طول زندگی شما تغییر خواهد کرد، شرایط نیز تغییر خواهند کرد، و شما همیشه باید تصمیمات جدید در زندگی حرفه ای را اتخاذ کنید. هدف مشاوره شغلی این است که نه تنها به شما کمک می کند تا تصمیم ها و گزینه های شغلی را که نیاز دارید اکنون در اختیار داشته باشید، بلکه به دانش و مهارت هایی که برای تصمیم گیری در مورد امورات شغلی و زندگی آینده نیاز دارید را به شما ارائه می دهد.

مشاور شغلی شما به شما کمک میکند که از تحصیلات، حرفه و زندگی خود بیرون بیایید و بدانید چه کسی هستید و چه چیزهایی را میخواهید. فردی باشید که در مورد افکار، ایده ها، احساسات و نگرانی هایی که در مورد کار و انتخاب های تحصیلی شما وجود دارد صحبت کنید، و به شما کمک می کند تا تفکرات و احساسات خود را مرتب کرده سازماندهی کنید و به شما کمک می کند عوامل موثر بر رشد حرفه ای خود را شناسایی کرده و در ارزیابی منافع، توانایی ها و ارزش های خود موفق باشید. مشاوره شغلی به شما کمک می کند منابع اطلاعات حرفه ای را پیدا کنید و برای تعیین مراحل بعدی و ایجاد یک برنامه برای دستیابی به اهداف خود به شما کمک می کند. مشاور شغلی شما نمی خواهد به شما بگوید چه باید بکنید، یا به شما بگوید چه چیزی باید در مورد شما مهم باشد یا اینکه چه کاری باید انجام دهید.

متخصصین نیروی تدبیر ایرانیان با استفاده از رویکردهای کوچینگ و تیپ شناسی شخصیت اینیاگرام، به شما کمک می کنند تا مسیر توسعه شغلی متناسب با ویژگی های شخصیت خود پیدا کنید.

جهت اطلاع از دوره ها و کارگاههای عمومی (ویژه عموم مردم، سازمانها و موسسات) و تخصصی (ویژه مشاوران و روانشناسان) در حیطه مشاوره شغلی با شماره تلفن 88651369-021 تماس حاصل فرمایید.مشاوره تحصیلی، کنکور و انتخاب رشته

مشاوره ی تحصیلی به جهت نقش مهمی که در موفقیت یا شکست دانش آموزان و دانشجویان در مسیر تحصیلی و شغلی خود ایفا می کند از اهمیت بسیار بالایی در نزد والدین و فرزندانشان برخوردار است. بطور کلی وظیفه ی مشاور تحصیلی عبارت است از: هدایت تحصیلی ، آموزش مهارت های مطالعه و یادگیری ، حل مشکل افت تحصیلی ، استرس و اضطراب امتحانات ، رفع رفتارهای نابهنجار ، ارائه راهکار برای حل مشکلات روحی و روانی و در نهایت هموار کردن مسیر دانش آموزان برای موفقیت در تحصیلات بویژه قبولی در رشته ی مورد علاقه در دانشگاههای خوب کشور . از طریق مشاوره تحصیلی می توان توانایی ها و نیز محدودیت های دانش آموزان را شناخت و از امکانات موجود حداکثر استفاده را به عمل آورد. مشاور تحصیلی می تواند با شناسایی دقیق استعدادها و توانایی های دانش آموزان آنها را به سوی رشته تحصیلی مناسب راهنمایی کند. متخصصین و مشاوران تحصیلی نیروی تدبیر ایرانیان، با استفاده از رویکردهای جدید مانند کوچینگ، تیپ شناسی شخصیت اینیاگرام و ... با همکاری معلم، خانواده و مسئولان مدرسه می‎تواند دانش‎آموزان را در جهت رفع مشکلات تحصیلی، خانوادگی، روانی و تأمین ثبات عاطفی یاری داده و در نهایت، نیل به اهداف آموزش و پرورش را محقق سازد.

جهت اطلاع از دوره ها و کارگاههای عمومی (ویژه عموم مردم، سازمانها و موسسات) و تخصصی (ویژه مشاوران و روانشناسان) در حیطه مشاوره تحصیلی، کنکور و انتخاب رشته با شماره تلفن 88651369-021 تماس حاصل فرمایید.سنجش و روان‌سنجی کلینیکی

سنجش و روان‌سنجی یکی از حیطه‌های اصلی روانشناسی بالینی است. به‌طورکلی روان‌سنجی عبارت است از بررسی و اندازه‌گیری ویژگی‌های روان‌شناختی انسان و تلاش برای تبدیل ویژگی‌های کیفی به داده‌‌‌‌‌های کمی و قابل مقایسه. در نتیجه باید توجه داشت که داده‌های به‌دست‌آمده از آزمون‌های روان‌شناختی می‌بایست به عنوان ابزاری در کنار سایر ابزار تشخیصی مانند مصاحبه و مشاهده مورد استفاده و تفسیر قرار گیرند.

بخش کلینیکی سنجش و روان‌سنجی نیروی تدبیر ایرانیان گستره وسیعی از ابعاد و حیطه‌های فردی و بین فردی را در برمی‌گیرد. حوزه‌های اصلی موردسنجش در بخش سنجش و روان‌سنجی شامل شناختی، روان‌شناختی، رفتاری، شخصیت، استعدادیابی شغلی و تحصیلی و روابط میان فردی است.خدمات تشخیصی و ارزیابی در این موسسه بر اساس جدیدترین متدهای ارزیابی جهان، در تمامی زمینه‌های ذکرشده ارائه می گردد.

لازم به ذکر است در تفسیر هر یک از آزمون‌های ذکرشده در دپارتمان سنجش و روان‌سنجی نیروی تدبیر ایرانیان، از اطلاعات متخصص ارزیاب و مشاهدات آزمونگر استفاده‌شده و تفسیر ارائه شده جهت تشخیص با توجه به مجموعه اطلاعات به دست آمده از مراجع صورت می‌گیرد. همچنین نمونه‌ای از نتایج آزمون‌ها به تشریح در اختیار آزمودنی قرار خواهد گرفت.برخی از آزمون‌های مورد استفاده در حوزه های مختلف این موسسه به شرح زیر می‌باشند:
 
 • آزمون تیپ شناسی شخصیت انیاگرام
 • آزمون NEO
 • آزمون مهارت های ارتباطی بین فردی
 • آزمون افسردگی
 • آزمون پرخاشگری
 • آزمون خلاقیت
 • آزمون عزت نفس
 • آزمون سبک هویت
 • آزمون انعطاف پذیری مثبت
 • آزمون خود پنداره کودکان
 • آزمون بیش فعالی کودکان
 • آزمون مهارت های اجتماعی نوجوانان
 • آزمون سلامت عمومی
 • آزمون عملکرد خانواده
 • آزمون شاخص رضایت زناشویی
 • آزمون فرزندپروری
 • آزمون کیفیت زندگی
 • آزمون مهارت زندگی
 • آزمون تمایل جنسی
 • آزمون انگیزش پیشرفت تحصیلی
 • آزمون سبک های یادگیری
 • پرسشنامه عادت های مطالعه
 • پرسشنامه استاندارد عملکرد تحصیلی
 • آزمون اضطراب امتحان
 • آزمون اعتیاد به اینترنت
 • آزمون سلامت روانی کورکان
 • آزمون انتخاب همسر
 • پرسشنامه اولویت بخشی به ملاک های همسر گزینی
 • پرسشنامه CRG
 • پرسشنامه ابعاد موفقیت
 • پرسشنامه ارزیابی استرس
 • پرسشنامه ارزیابی مرکز کنترلی فرد
 • پرسشنامه استاندارد کیفیت تصمیم گیری
 • پرسشنامه استرس
 • پرسشنامه الگوی رفتاری
 • پرسشنامه انتظار از شغل
 • پرسشنامه توانایی شهودی
 • پرسشنامه حل مساله
 • پرسشنامه روابط متقابل شخصی
 • پرسشنامه سنجش کارآفرینی
 • پرسشنامه شنود موثر
 • پرسشنامه نفوذ
 • پرسشنامه هدفگذاری
 • پرسشنامه شناسایی ارتباطات
 • پرسشنامه ارتباط موثر