مدرسه انیاگرام

مدرسه انیاگرام

مدرسه انیاگرام با همت و تلاش دکتر دلبر نیروشک در سال 1398/2019 با مجوز انجمن بین المللی انیاگرام، به طور رسمی در ایران تاسیس شد که هدف آن برگزاری دوره های آموزشی تیپ شناسی شخصیت انیاگرام مطابق با استانداردهای بین المللی است. همچنین این مرکز در تلاش برای تربیت مدرس انیاگرام مطابق با آخرین پیشرفت ها و دانش روز دنیا به صورت برگزاری دوره های آموزشی است.
دکتر دلبر نیروشک موسس مدرسه انیاگرام در ایران، فعالیتهای خود را در سال 1381/ 2002 پس از گذراندن دوره های حرفه ای انیاگرام در آمریکا آغاز نمود. در حال حاضر دکتر نیروشک عضو رسمی انجمن بین المللی انیاگرام در آمریکا و یکی از مدرسین برجسته و بین الملل انیاگرام در جهان است. ایشان دوره های بسیاری در حوزه تیپ شناسی شخصیت انیاگرام به زبان انگلیسی در سرتاسر جهان تدریس کرده اند و در حال حاضر علاوه بر فعالیت های بین المللی خود در تلاشند تا ایرانیان را با این علم و دانش ثابت شده دنیا آشنا کنند.

دوره های آموزشی انیاگرام در دنیا در سه سطح مقدماتی، پیشرفته و فوق پیشرفته برگزار می شود از همین رو کلیه دوره های آموزشی در مدرسه انیاگرام ایران طبق روش بین الملل آموزش داده خواهد شد.
سطح مقدماتی: آموزش و شناخت سه مرکز و 9 تیپ شخصیت
سطح پیشرفته: آموزش و شناخت 27 تیپ جانبی
سطح فوق پیشرفته: آموزش و شناخت 81 آرکه تایپآشنایی با تیپ شناسی شخصیت انیاگرام


انیاگرام یک سبک روانشناختی است که با توجه به تیپ های شخصیتی، حضور ذهن و مدلهای غالب رفتاری، نقاط کور در ارتباط بین فردی را تعیین و افراد را هدفمند، هدایت و راهنمایی می کند.

با انیاگرام به شناخت ظرفیتهای متفاوت شخصیتی دست یافته و می آموزیم که از کدام یک از پتانسیل های رفتاری خود تا به امروز بیشتر استفاده کرده و نیاز به تعدیل داریم. سازمان ها نیز می آموزند که تا به امروز فضای فعال سازی کدام یک از استعدادهای شغلی را در نیروی انسانی خود مهیا نموده است و چگونه در مواقع بحرانی میتوان بهترین روش را اتخاذ نمود.

سبک تیپ شناسی شخصیتی انیاگرام یک ابزار کاربردی و تحولی در رشد شخصیت افراد می باشد که از طریق بررسی عادتها و الگوهای ذهنی / احساسی و حرکتی موجود در فرد، کار مداخله و تغییر نگرش را آسان تر می کند. انیاگرام باعث توانمندسازی مهارتهای فردی و تیمی می شود و برای آینده نیز برنامه ریزی خاص هر تیپ شخصیتی را به عنوان یک الگوی راهبری ( هم در خانواده، هم در سازمان و هم در جامعه) تعریف می کند.

   برای اینکه فرد به موفقیت و رضایت در هر جایگاهی اجرایی و اجتماعی دست یابد نیازمند به شناخت نقش خود می باشد که با بررسی مراکز توجه و عوامل باز دارنده، این مسیر تسهیل می شود. انیاگرام مروری بر نقش احساسات و افکار در عملکرد افراد در خانواده می باشد و با تحلیل دلایل چرایی ها و ارائه راهکارهایی برای تغییر رفتار، فرایند پذیرش مشکلات و حل آن را به اعضا می آموزاند.

با کمک سبک انیاگرام شناسایی احساسات و جذب عواطف طرفین در تعاملات بین فردی آسان تر شده و در ماندگاری ارتباط بسیار موثر می باشد.

انیاگرام منجر به پذیرش تغییر و بازسازی نظام ارزشی در افراد و در تعاملات بین فردی می گردد که این امر مهم به شناخت ظرفیتهای بالقوه و در نهایت ظرفیت سازی در افراد بسیار کمک کننده می باشد.چرا انیاگرام؟؟


با تیپ شناسی شخصیت انیاگرام میتوانیم به تکامل شخصیتی و رفتاری دست یابیم به صورتی که با شناخت نقاط قوت و ضعف خود در تلاش باشیم که نقاط قوت خودمان را پررنگ تر و نقاط ضعفمان را کم رنگ تر کنیم. در واقع با شناخت استعداد ها و توانایی هایمان میتوانیم گام های موثری برای پرورش و شکوفایی آنها برداریم که همین امر باعث افزایش کیفیت زندگیمان میشود و سبب میشود تا شخص مفیدتر و موثرتری برای خانواده و جامعه مان باشیم.

از طرف دیگر به کمک انیاگرام میتوانیم دیگران را بهتر بشناسیم و با شناسایی تیپ شخصیتی آنها این توانایی را خواهیم داشت تا ارتباط موثرتری با آنها برقرار کنیم. در واقع میتوانیم با گسترش روابط خود از فرصت هایی که به سویمان می آید به بهترین شکل استفاده کنیم.

بنابراین با یادگیری تیپ شناسی شخصیت انیاگرام میتوانیم در همه ابعاد زندگیمان از جمله خانوادگی، شغلی و اجتماعی پیشرفت های چشم گیری داشته باشیم.
Ornamental Certificate Template_1_CMYK
Ornamental Certificate Template_1_CMYK